YTÜ - UZEM
UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

+90 212 383 39 11 uzem@yildiz.edu.tr

Uzaktan Eğitim Ücreti Ödemeleri

Bu dönem veya daha önceki dönemlerde Uzaktan Eğitim gruplarından ders alan ancak, uzaktan eğitim ders ücretini ödemeyen yada eksik ödeyen öğrencilerimiz, ilgili borçlarını aşağıdaki BORÇ SORGULAMA adımlarını uygulayarak öğrenebilirler.

Borcu bulunan öğrencilerimiz, Öğrenci belgesi, diploma, kayıt silme, USİS ders kaydı işlemlerinde sorun yaşamamak için en kısa sürede, Ziraat Bankası ATM‘lerinden T.C. Kimlik Numarası ile ödeme yapmalıdırlar.

Borç Sorgulama; UZEM borcunuzu öğrenmek için http://eders.yildiz.edu.tr/uzemodemekontrol adresinden “Öğrenci UZEM Borcu Sorgula” linkini tıklayınız. Açılan sayfaya TC Kimlik Numaranızı ve Öğrenci Numaranızı yazınız ve “UZEM BORÇ SORGULA” butonuna basınız. 

ATM'den Ödeme Yaparken; Giriş => Türkçe => Ödeme İşlemleri => Eğitim/Sınav Ödemeleri => Üniversite Ödemeleri => Anlaşmalı Üniversite Ödemeleri => İl Plaka Kodu (34 yazıp ve Giriş tuşuna basınız.) => Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim => T.C. Kimlik No seçimini yapmanız gerekmektedir. (Not: ATM menüsünde yer alan "Yıldız Teknik Üniversitesi Harç ve Yüksek Lisans" hesabına kesinlikle Uzaktan Eğitim ödemesi yapmayınız. Uzem borç sorgulama sayfasında ödemeniz görünene kadar dekontu saklayınız. Uzaktan Eğitim Merkezine veya Bölümünüze götürmeyiniz.)

ALO 191