YTÜ - UZEM
UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

+90 212 383 39 11 uzem@yildiz.edu.tr

2023 - 2024 Yaz Dönemi Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında

2023-2024 Yaz Döneminde açılan dersler, uzaktan eğitim sistemine (https://online.yildiz.edu.tr) tanımlanmıştır.  

01 Temmuz 2024 (Pazartesi) günü, akademisyen ve öğrencilerimiz sisteme giriş yapabilecek, yeni dersler görüntülenebilecektir.

 

Uzaktan Eğitim Sisteminde yer alan ders, toplantı, sınav gibi modüllerle ilgili kullanım kılavuzlarına ve bilgi videolarına öğrenci ve akademisyenlerimiz aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir.

Online Sistem Kılavuzları

Sık sorulan sorular için kılavuz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

https://online.yildiz.edu.tr/ sistemine giriş için; Email alanında yildiz.edu.tr veya std.yildiz.edu.tr  uzantılı e-posta adresleriniz ve bu e-postaya ait şifreleriniz kullanılmalıdır. OBS/EBYS vb. şifreler kullanılmamalıdır.

Giriş sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz:

1- @yildiz.edu.tr / @std.yildiz.edu.tr ile biten e-postanıza ait mail kutunuza http://mail.yildiz.edu.tr adresinden giriş yapabildiğinizden emin olun.

2- http://mail.yildiz.edu.tr adresinden mail kutunuza giriş yapamıyorsanız, mail şifrenizi https://passwordreset.microsoftonline.com/ adresinden sıfırlayınız/yenileyiniz.

3- Şifre sıfırlama/yenileme yapamıyorsanız ya da başarılı bir sonuca ulaşamadıysanız Bilgi İşlem biriminden https://teknikdestek.yildiz.edu.tr/ adresinden yardım talebinde bulununuz.

4- Mail şifrenizden emin olduktan sonra https://online.yildiz.edu.tr/ adresine mail adresiniz ve mail adresinize ait şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Buna rağmen giriş sorunu yaşarsanız online.yildiz.edu.tr adresinde henüz hesabınız tanımlanmamış olabilir. Bu durumunda uzem@yildiz.edu.tr adresinden UZEM birimine ulaşınız.

 

 
ALO 191